Chata Opalisko

Fotogaléria - výber akcií ...

Čítať ďalej ...

Ponuky - posedenia, oslavy ...

Čítať ďalej ...

Tiché prostredie v prírode ...

Čítať ďalej ...

Vitajte na stránke Chaty Opalisko 

Chata Opalisko sa nachádza v príjemnom prostredí okolitej prírody, pod vrchom Poludnica - Nízke Tatry, nad obcou Závažná Poruba.

Ponúkame vám veľa možností na relax, šport, turistiku a príjemné trávenie voľného času.

 

Ponúkame ubytovanie v dvoch samostatných oddelených budovách:

1. hlavná budova - Chata OPALISKO s kapacitou 38 postelí + 4 prístelky, viac...

2. Bungalov s 8 posteľami, viac ...

Zariadenie prevádzkuje firma PEMMEVA. Nachádzajú na úpätí vrchu Poludnica (1549 m.n.m.), Nízke Tatry nad obcou Závažná Poruba v nadmorskej výške 714 m v okrese Liptovský Mikuláš.

Pri našich ubytovacích zariadeniach je pre hostí k dispozícii veľký priestor pre oddych a športové hry. Volejbalové ihrisko a dve ohniská (oheň je vždy plný kúzla a romantiky).

V letnom období je v areáli Športového klubu Závažná Poruba k dispozícii tenisový kurt, ihrisko na plážový volejbal, futbalové ihrisko, tréningové plochy, telocvičňa a dve univerzálne ihriská s umelým povrchom.

V zimnom období sú pre milovníkov zimných športov k dispozícii 50 metrov od chaty tri lyžiarske vleky  a sedačka so štyrmi zjazdovkami (všetko umelo zasnežované), ktoré uspokoja aj najnáročnejších lyžiarov. Večer je možnosť lyžovať pri umelom osvetlení. Začiatočníci sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke pod dohľadom odborníkov. Vedľa chaty je servis a požičovňa zimnej výstroje. Vyznávači bežeckého lyžovania určite uvítajú členité terény bežeckých tratí, ktoré sú po celú zimu upravované. Pozri SKI OPALISKO ...

Obidve zariadenia sú s celoročnou prevádzkou. Sú vhodné pre rodinné dovolenky, školy v prírode, sústredenia športovcov, lyžiarske kurzy, školenia.

Pre cyklistov sú vyznačené cyklistické chodníky, v obci je požičovňa horských bicyklov.

Pre priaznivcov motorizmu je v obci motokárová hala Monaco Grandprix.

Obec Závažná Poruba Vás určite osloví aj so svojimi pamätihodnosťami a významnými miestami. Je rodiskom spisovateľa Milana Rúfusa, jeho rodičovský dom patrí medzi významné miesta v obci.

V blízkom okolí sa nachádzajú:

termálne kúpaliská, kryté plavárne, sauny a soľné jaskyne v Liptovskom Jáne (2 km),

Aquapark Tatralandia (8 km, celoročná prevádzka),

termálne kúpalisko Bešenová (25km, celoročná prevádzka),

vodná nádrž Liptovská Mara (8 km, surfovanie, jachting),

v Liptovskom Mikuláši (6 km), je Múzeum slovenského krasu a jaskyniarstva, Múzeum Janka Krála,galéria P. M. Bohúňa, tenisová hala, bowling, squash, požičovňa štvorkoliek a rôzne iné atrakcie. Pre odvážnejších sú pripravení inštruktori raftingu, paraglaidingu, motokárová hala v časti L. Mikuláš-Palúdzka (7 km) Kart Centrum Liptov.

Turisti môžu využívať na prechádzky okolitú prírodu v Nízkych, Západných ale i Vysokých Tatrách. Môžu navštíviť Demänovské jaskyne (15km), skanzen v Pribyline (15km) a vo Vlkolínci (30 km).

Každé obdobie sa u nás dá aktívne využiť za prijateľné ceny.

Príďte nás navštíviť, nebudete ľutovať !